CMB.PL

Przepis na erotyczną przygodę, która uświetni Gwiazdkę w naszych domach

Nie wyobrażam sobie świąt bez seksu. Po to jest Gwiazdka, żebyśmy mieli okazję zbliżyć się do siebie i dzielić się miłością.

Zamiast męczyć karpie i zamęczać się lepieniem pierogów, proponuję dla miłej odmiany - kochać się! Dlatego z radością przedstawiam pomysł na świąteczną zabawę erotyczną pod choinką: „Lubieżna Śnieżynka ratuje święta”. I niech Mikołaj przyniesie nam wszystkim worek pełen orgazmów - mówi Joanna Keszka z Barbarella.pl

Już bardzo dawno chciałam z Wami podzielić się tym pomysłem. Zaproponować radość z seksu, która zbliża ludzi do siebie, zamiast gonitwy za nigdy niekończącą się listą świątecznych przygotowań. Czy święta muszą oznaczać zawieszanie z ogniem w oczach firanek, szorowanie podłóg i robienie domowych uszek do barszczu, póki nie padniemy na twarz? Marzę o zmianach w polskich świątecznych planach, z dziką przyjemnością przygotować i zrealizować przepis na odświętny seks. Podstawowe składniki zazwyczaj mamy pod ręką. Potrzeba do tego jednego bliskiego naszemu sercu  partnera/partnerki, może być mąż/żona, najlepiej własny, szczypta humoru do smaku i erotyczna wyobraźnia bez żadnych ograniczeń. 

Skąd taki pomysł? Otóż seks to nieodłączny element najlepszych i najważniejszych chwil w życiu: zakochania, radości, intymnego związku z drugą osobą, małżeństwa, narodzin dziećmi, które bez seksu nie pojawiałyby się na tym świecie. Po latach zajmowania się tematem seksualności, odkryłam jedno - jeśli ludzie potrafią dogadać się i razem bawić w sypialni, to równie dobrze będzie im ze sobą po za nią. Cóż lepszego możemy podarować sobie, naszym dzieciom i wnukom niż pokazanie, że miłość i bliskość wciąż mają sens i też się liczą? I dlatego kiedy pojawiają się wokół rozświetlone choinka, myślę o tym, jak dobrze jest kochać się w blasku jej lampek. Bo czymże byłyby święta bez miłości? A miłość to też jest seks. 

Rozumiem, dlaczego pomysł świętowania nie tylko przy suto zastawionym stole, ale także w zaciszu domowej sypialni, może budzić w naszym kraju wielkie obawy. Żyjemy bowiem w miejscu, gdzie straszy się seksem, który podobno w wersji „zbyt urozmaiconej” (przy czym nigdy do końca nie wiadomo, co oznacza owo straszliwe „zbyt” ) ma sprowadzać na złą drogę, uzależniać i niszczyć życie par. W związku z tym w licznych polskich domach erotyka kojarzy się bardziej z nudą i niepokojem niż bliskością i relaksem. Nieustannie powtarzam i nigdy nie przestanę powtarzać: dobry seks, oparty na otwartości, ciekawości, przyjemności dla obu stron, łączy pary bardziej niż gar gorącej zupy na stole. A święta to naturalny czas, kiedy pozwalamy sobie na wszystko to, co najlepsze. Pozwólmy więc sobie także w sypialni. 

Na święta polecam wszystkim zabawę pod tytułem „Lubieżna Śnieżynka ratuje święta”

W zabawach erotycznych najlepsze jest to, że samo ich planowanie i przygotowywanie pomaga stworzyć zmysłowy nastrój. Dzielenie się pomysłami albo przygotowywanie niespodzianki powoduje, że nie możemy się doczekać, kiedy choinkowe gwiazdki rozświetlą naszą odświętny seks. Ten scenariusz erotyczny przygotowałam pewnego długiego, zimowego wieczoru, chcąc uświetnić zbliżającą się Gwiazdkę. 

Zabawę czas zacząć!

Jesteś w sypialni Lubieżną Śnieżynką, a twój partner został mianowany na Nieznajomego Spragnionego Świątecznych Niespodzianek, w skrócie N. Ten pomysł na zabawę ma duży potencjał. Śnieżynka jest pewną siebie świąteczną profesjonalistką i musi podjąć decyzję, czy N. zasłużył w tym roku na prezent. Jeśli N. chce otrzymać świąteczną niespodziankę, musi najpierw przyznać się do wszystkich złych postępków, takich jak to, że nie troszczył się wystarczająco o swoją partnerkę, nie mówił jej często, jaka jest piękna, niezwykła i wspaniała, nie uprawiał sportu i niezdrowo jadł, a w efekcie tych zaniedbań nie miał siły regularnie zaspokajać swoją kochankę. Teraz Śnieżynka wymierzy mu stosowną karę i będzie musiał wkupić się w jej łaski spełnianiem jej erotycznych życzeń.

1. Strój i rekwizyty. Śnieżynka potrzebuje butów na wysokim obcasie, nakładek na sutki i paznokci pomalowanych na czerwono. Może założyć futrzaną czapę. Przyda się seksowna skarpeta i jej erotyczna zawartość: szarfa do wiązania, czekoladowa farba do ciała, lubrykant, puszek do pieszczot i skórzana packa do klapsów.

2. Wstęp. Śnieżynka nie wpada niezapowiedziana. Na spotkanie z nią się czeka. Dlatego rano wyślij swojemu partnerowi maila albo esemesa z zapowiedzią wizyty Śnieżynki, świątecznej specjalistki do spraw rozkoszy. W treści napisz, że ma czekać o wyznaczonej godzinie i przygotować odświętnego drinka na jej powitanie.

3. Przebieg zabawy. Jest świąteczna noc i w całym domu wszyscy śpią. Śnieżynka w butach na obcasie godnych striptizerki, w nakładkach na sutki i w wielkiej futrzanej czapce pojawia się w pokoju, w którym czeka na nią N. W ręku trzyma skarpetę, z której wyjmuje i dokładnie demonstruje erotyczne gadżety: szarfę do wiązania, czekoladową farbę do ciała, lubrykant, puszek do pieszczot i skórzana packę do klapsów.

szarfa do wiązaniaczekoladowa farba do ciałapuszek do pieszczotskórzana packa do klapsów

  • Śnieżynka opowiada krótko o sobie i swoich kwalifikacjach: jest świąteczną profesjonalistką, potrafi zaspokajać, a jeszcze bardziej sama być dopieszczana przez takich napalonych facetów jak N. Wyjaśnia, jaki ma plan na ten wieczór: najpierw chce dowiedzieć się, czy N. był grzeczny w tym roku, a potem, jeśli tylko sobie na to zasłuży, czeka ich wspólna zabawa w trafianie do jej lubieżnej dziurki.
  • Śnieżynka wysyła zmysłowe sygnały: siada bardzo blisko N., najpierw jest słodka i kusząca, pieści N. delikatnie piórkiem do pieszczot: przesuwa je powoli za uchem, potem muska podbródek, szyję i drugie ucho. Rozbiera N. i kiedy zdejmuje mu majtki, zaznacza, żeby się nie wstydził, bo w swojej pracy Śnieżynki widziała już niejeden męski organ.
  • Teraz będzie poważne badanie, jak N. sprawował się w ciągu ostatniego roku. N. zostaje posadzony na krześle i ma ręce związane z tyłu szarfą. Jest przesłuchiwany: czy pieścił swoją partnerkę z wystarczającym zaangażowaniem, czy pytał ją często, na co ona ma ochotę, i czy realizował jej marzenia erotyczne, czy prowadził zdrowy tryb życia, żeby mieć wystarczająco sił do regularnego seksu ze swoją partnerką?
  • Kara za te wszystkie przewinienia może być na słodko: Śnieżynka zanurza sutki w czekoladowej farbie do ciała i każe N. zlizać słodycze z jej piersi ciepłym językiem, może rozwiązać go i kazać mu wylizać do czysta bitą śmietanę z łechtaczki, może wsunąć banana do swojej cipki i kazać N. go zjeść.
  • Albo na ostro: za każe podejrzenie złego zachowania klaps skórzaną packą.
  • Może też podstawić mu swoją gołą pupę i przyznać się, że to ona była w tym roku bardzo niegrzeczna: chodziła bez bielizny po ulicach, nie wykonywała świątecznych obowiązków, nie zaspokajała z odpowiednim zaangażowaniem nieznajomych, których odwiedzała w świątecznych domach, i teraz prosi o klapsa za karę.
  • Za dobre sprawowanie podczas wizyty Śnieżynki N. dostaje świąteczny prezent: talony na seks. Na każdym znajduje się jedno życzenie, które będzie mógł zrealizować w dowolnej chwili, zaczynając od teraz. Talony mogą opiewać na: „zrobienie jednej gorącej laski”, „wymierzenie pięciu klapsów na gołą pupę za bycie niegrzeczną dziewczynką”, „zrobienie masażu erotycznego”, „szybki numerek na zawołanie”.
  • Jeśli jeszcze nie doszło do skonsumowania spotkania, na koniec Śnieżynka masuje członka N. lubrykantem, chwali go profesjonalnie za sztywność, wielkość, gotowość i mówi, że widzi przed takim penisem wspaniałą przyszłość. Na koniec Śnieżynka i N. kończą zabawę jak para napalonych kochanków.

Świąteczne gadżety 

Ponieważ w święta przez nasze domy przewijają się zwiększone liczby członków rodziny i znajomych,  pod choinkę i do świątecznych zabaw erotycznych proponuję te zabawki, które można śmiało otworzyć przy dzieciach i przy teściach bez obawy, że ktoś domyśli się, do jakich scenariuszy jest nam to potrzebne. Oczywiście nie tracąc przy tym nic na funkcjonalności naszych gadżetów do zadań specjalnych. 

Świeczka do masażu YESforLOV. Luksusowy produkt, tylko z naturalnych produktów. Zapalona świeczka zamienia się w ciepły i pachnący balsam do masażu, który pieści i nawilża skórę. Nie bój się, że olejek cię oparzy. Jego temperatura topnienia jest niewiele większa od temperatury ciała, dlatego śmiało można wylać zawartość świeczki na dłonie i masować ciało kochanka lub poprosić o wymasowaniem. Świeczkę najpierw zapalmy, czekamy chwilę aż się zamieni w olejek, mieszamy i wtedy zaczynamy masażu.

Świeczka do masażu YESforLOV


Czekolada Shunga do malowania na ciele. Zmysłowa i słodka przyjemność. Piszcie  i zlizujcie czekoladowe szlaki z mapy swoich ciał. W ten sposób włączamy do zabawy naszą skórę - najbardziej niedocenianą sferę erogenną.

Czekolada Shunga do malowania na ciele


Masażer łechtaczkowy, wodoodporny, Iroha Mini ~ Ume Anzu. Swoim kształtem nie przypomina wibratora, a jednak nim jest. Jest nieduży, doskonale mieści się w dłoni. Świetnie masuje pochwę na zewnątrz, wejście do pochwy oraz łechtaczkę. Może śmigać w kobiecych rękach, albo w rękach sympatycznego kochanka. Sięga wszędzie tam, gdzie penis nie sięga, równie dobrze w czasie stosunku i także przed i po nim. Do zabaw solo i w duecie.

Iroha Mini ~ Ume Anzu


Kulki gejszy. Każda kobieta powinna je mieć i z nich korzystać. Pomagają wytrenować mięśnie Kegla. Dla zdrowia i dla przyjemności wszystkich kobiet. Mięśnie dna miednicy, kiedy są w dobrej kondycji zapobiegają problemom z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. A także zwiększają doznania kobiet i ich partnerów w czasie seksu.

Je Joue Ami - zestaw progresywnych kulek gejszy ~ fuchsiaKulki gejszy "SmartBalls Duo" uniwersalne ~ winogronowe, Fun FactoryKulki gejszy Buddy - Tickler Vibes


Luksusowa opaska na oczy Bijoux Indiscrets Shhh. Przepiękna opaska na oczy. Sięgnij po opaskę podczas zmysłowego masażu, w zabawie z gadżetami czy podczas seksu oralnego - pozwoli zanurzyć się całkowicie w odkrywaniu przyjemności. Zasłonięcie oczu wyostrza pozostałe zmysły, sprawiając, że każdy dźwięk, dotyk i zapach będzie naładowany dodatkową dawką erotyzmu.

Opaska na oczy "Shhh", Bijoux Indiscrets

A z okazji świąt dużo przyjemności w czasie seksu, jak również z tego wszystkiego, co dzieję się przed i po nim. Niech radość z seksu będzie z nami wszystkimi i żeby nigdy nie zabrakło nam wiary, że zasługujemy na rzeczy dobre i dobre traktowanie.

Joanna Keszka
Tel. 668.46.66.30, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Centrum Medyczne

Zbadaj swój zgryz podczas konsultacji ortodontycznych

Robert Bialach

Już w najbliższą środę 20 września w klinice Stankowscy & Białach Stomatologia w Poznaniu odbędą się bezpłatne konsultacje ortodontyczne dla pacjentów. Jeśli borykasz się z wadą zgryzu i zastanawiasz się nad aparatem, zapytaj lekarza o dostępne rozwiązania.

Masz nierówne zęby? Specjaliści podpowiedzą, co możesz z tym zrobić

Przodozgryz, tyłozgryz, zgryz otwarty, zgryz krzyżowy – dla większości z nas terminy te brzmią obco. I choć wielu pacjentów nie potrafi medycznie nazwać swojej wady zgryzu, to z takimi nieprawidłowościami zmaga się wielu Polaków. Niektóre wady są dziedziczne, inne mogą być skutkiem naszych złych nawyków. Jak ważny jest prawidłowy zgryz?  Jakie opcje leczenia zapewnia nowoczesna ortodoncja? O te oraz inne kwestie będzie można zapytać na zbliżających się konsultacjach dla pacjentów, które przeprowadzą stomatolodzy w jednej z poznańskich klinik stomatologicznych.

Więcej…

Badania rentgenowskie w stomatologii – co warto wiedzieć?

Monika Stachowicz

Badania RTG to podstawa diagnostyki w stomatologii. Pozwalają zajrzeć tam, gdzie ludzkie oko nie sięga, a co za tym idzie dobrać najskuteczniejszą terapię dla pacjenta. Jednak wciąż wielu z nas się ich obawia – czy są bezpieczne i czy zawsze są niezbędne?

Co badanie umożliwia?

Badanie rentgenowskie, inaczej rentgen czy prześwietlenie jest jedną z najczęściej wykorzystywanych technik diagnostycznych w medycynie. Dzięki niej stomatolodzy mogą bezboleśnie oraz stosunkowo nieinwazyjnie uzyskać szczegółowe obrazy m. in. naszych zębów oraz tkanek kostnych szczęki i żuchwy. To umożliwia precyzyjne określenie źródła problemu, zaplanowanie oraz przeprowadzenie leczenia. Podstawą działania RTG jest promieniowanie, co nie jest zupełnie neutralne dla naszego zdrowia, stąd obawa niektórych pacjentów. Czy jego dawka rzeczywiście stanowi realne zagrożenie dla zdrowia?

Więcej…

Dlaczego zęby się łamią?

Marcin KopecZłamałeś ząb? Są na to sposoby

Złamany lub pęknięty ząb to nie rzadkość, szczególnie podczas wakacji. Większa dawka sportu, z pozoru niewinny upadek, gryzienie kostek lodu czy zbyt twarde landrynki mogą skutkować wybrakowanym uśmiechem. Co możemy z tym zrobić?

Dlaczego zęby się łamią?

Złamanie lub pęknięcie zęba to częsta przypadłość, z którą pacjenci trafiają po powrocie z urlopu do gabinetów stomatologicznych. Do urazu może dojść szczególnie podczas sezonu letniego, kiedy do głowy przychodzą nam czasem ekstremalne pomysły. W celu odbudowy uzębienia  z powodzeniem stosuje się procedury protetyczne i estetyczne, zaś leczenie zależne jest od skali problemu.

Szkliwo, które pokrywa ząb jest najsilniejszą tkanką w ludzkim ciele, ale w dalszym ciągu może ono ulec uszkodzeniom. Zęby mogą być uszkodzone na wiele sposobów np. po upadku, podczas sportów kontaktowych, gry w piłkę, w poważnym wypadku samochodowym czy po uderzeniu.

Więcej…

Suchy zębodół. Co to takiego?

Waldemar StachowiczCzeka Cię usunięcie zęba? Czasem to jedyne rozwiązanie. Jednak pamiętaj, by po takim zabiegu  stosować się do zaleceń stomatologa, inaczej rośnie ryzyko powikłań. Jednym z najczęstszych i wyjątkowo bolesnych jest tzw. suchy zębodół. Co to takiego?

Rzadki, ale bolesny

Jednym z największych koszmarów u pacjenta po usunięciu zęba nie zawsze jest jego brak, ale również tzw. suchy zębodół.

- Suchy zębodół, inaczej poekstrakcyjne zapalenie kości zębodołu, to bolesne powikłanie gojenia się rany, które może wystąpić po ekstrakcji zęba. Po zabiegu tworzy się skrzep krwi, który stanowi naturalny opatrunek dla kości, tkanek i nerwów w okolicy poekstrakcyjnej. Do powstania suchego zębodołu może dojść, gdy po usunięciu zęba nie utworzy się skrzep lub nastąpi jego rozpad - mówi dr Waldemar Stachowicz, stomatolog z Centrum Leczenia i Profilaktyki Paradontozy Periodent w Warszawie.

Więcej…

Próchnica coraz większym problemem zdrowotnym w Polsce

Roman BorczykStan zębów ma wpływ na zdrowie całego organizmu. Jak pokazują badania, najbardziej powszechną bakteryjną chorobą infekcyjną jest próchnica, która nieleczona może spowodować zapalenie mięśnia sercowego, uszkodzenie nerek, trzustki czy również rozwój alergii i miażdżycy. Jak skutecznie i nowocześnie leczyć próchnicę - podpowiada lek. med. chir. stom. Roman Borczyk, ekspert z Kliniki Implantologii i Stomatologii Estetycznej.

Próchnica to choroba zakaźna, którą nęka ludzkość od początku dziejów. Jej gwałtowany, współczesny rozwój spowodowany jest najczęściej nieodpowiednią higieną jamy ustnej, spożywaniem dużej ilości cukrów i brakiem systematycznych kontroli u stomatologa. Za rozwój próchnicy odpowiedzialne są pałeczki kwasu mlekowego oraz paciorkowce. Bakterie bytujące w płytce nazębnej atakują tkanki tworzące zęby, co prowadzi do ubytków i postępującej szybko procesu chorobowego.

Więcej…

Centrum Medialne

Kiedy Twój kręgosłup woła o pomoc

Długie godziny patrzenia w ekran laptopa, tablet lub smartfon w jednej pozycji. Praca przy biurku, brak ruchu i niewłaściwe dbanie o odpoczynek. Jeśli dodamy do tego życie w stresie i nadprogramowe kilogramy to twój kręgosłup prędzej czy później zawoła o pomoc. Skutkiem tego może być dyskopatia, choroba cywilizacyjna XXI wieku. O tym, jak sobie z nią radzić i leczyć opowiada dr n. med. Tomasz Konaszczuk, specjalista ortopedii i traumatologii ze szpitala Żagiel Med w Lublinie.

Skąd się bierze ta dokuczliwa choroba?

Dyskopatia jest jednym z najczęściej występujących schorzeń kręgosłupa i pierwszym z etapów choroby zwyrodnieniowej.  Wyróżnia się dyskopatię lędźwiową, szyjną i piersiową. Zazwyczaj dotyka ludzi w wieku od 30 do 50 lat. Jaka jest tego przyczyna? Przede wszystkim współczesny tryb życia i pracy.

Przestaliśmy dbać o aktywność fizyczną, a co za tym idzie utrzymanie naszego kręgosłupa we właściwej kondycji. Aby pozostał sprężysty i elastyczny, powinniśmy dostarczać mu zdrowego wysiłku. Jeśli tak się nie dzieje, prowadzi to do patologii jaką jest dyskopatia. Kiedy przez dłuższy czas utrzymujemy kręgosłup w jednej pozycji, mięśnie, które przy nim pracują, zaczynają nas boleć. Wówczas zaczynają się dolegliwości.

Więcej…

Zespół bolesnego barku

Staw barkowy – najbardziej mobilny, ale też najbardziej narażony na kontuzje staw naszego ciała. Do urazów często dochodzi w wyniku przeciążeń, wad wrodzonych lub nabytych oraz innych zaburzeń (takich jak zwyrodnienia czy reumatoidalne zapalenie stawów). Schorzenia te mogą powodować bóle o różnym nasileniu, dyskomfort czy ograniczenia w wykonywaniu ruchów. Na czym polega to schorzenie oraz co zrobić, aby pomóc pacjentowi dojść do zadowalającej sprawności – tłumaczy lekarz Anna Żelechowska, neurolog i specjalista rehabilitacji medycznej.

Mięśnie sterujące stawem barkowym                       

Jedną z najczęstszych przyczyn uszkodzenia stawu barkowego jest uraz w obrębie stożka rotatorów. Jest to grupa ścięgien i mięśni, które okalają staw ramienno-łopatkowy.

Więcej…

Reumatoidalne zapalenie stawów

Nieprzestrzeganie zaleceń terapeutycznych jest problemem, który dotyczy wszystkich chorób przewlekłych, w tym reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS). 67% pacjentów cierpiących na RZS przyjmuje leki w sposób nieodpowiedni lub wcale ich nie stosuje. Aż 23% pacjentów przyznaje się do zmniejszenia dawek leków bez konsultacji z reumatologiem nie zdając sobie sprawy z konsekwencji zdrowotnych *1. Według ekspertów przyczyny takiego postępowania związane są z brakiem zaufania do lekarza oraz brakiem zrozumienia na linii lekarz-pacjent.

- Nieleczone lub leczone nieprawidłowo RZS prowadzi do niepełnosprawności ruchowej a nawet przedwczesnej śmierci. Rozmawiajmy ze sobą. Szczera rozmowa na temat waszych obaw i oczekiwań wobec terapii, wreszcie współpraca, to klucz do sukcesu terapeutycznego – apelują eksperci kampanii edukacyjnej „RZS Porozmawiajmy”.

RZS to najczęściej występująca przewlekła i nieuleczalna choroba zapalna stawów o podłożu autoimmunologicznym *2, w której system odpornościowy atakuje własne tkanki. W początkowym stadium procesem chorobowym objęte są najczęściej mniejsze stawy dłoni, palców, nadgarstków oraz stóp.

Więcej…

Komfort ciszy

Poziom hałasu w szkołach może być większy niż na trzypasmowej miejskiej arterii.  W biurach typu open space 50% pracowników narzeka na hałas. Nawet w domach nie zawsze możemy liczyć na komfort ciszy. Jaki ma to na nas wpływ? Ogromny!

W szkole głośniej niż w centrum miasta

Jak wynika z badań przeprowadzonych w 2012 roku przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach, poziom hałasu w szkołach podstawowych może sięgać nawet 89 dBA (zagrożeniem dla słuchu jest hałas przekraczający 75 dBA). Pomiary, realizowane w ramach akcji „Zdrowe dziecko – zdrowy dorosły – zdrowa rodzina”, przeprowadzono w salach lekcyjnych, gimnastycznych i na korytarzach. Oznacza to, że uczniowie przebywają w hałasie porównywalnym do bardzo ruchliwej ulicy. Konsekwencjami mogą być nie tylko uszkodzenia słuchu, ale także trudności z koncentracją, nauką, rozdrażnienie i przemęczenie.

Co słychać w pracy?

Podobna sytuacja ma miejsce w biurach, zwłaszcza w popularnych open space’ach, gdzie na wspólnej przestrzeni pracuje kilkadziesiąt osób.

Więcej…

Terapia rezonansem magnetycznym

Mało sportu, wielogodzinne siedzenie w nieodpowiedniej pozycji, nadwaga? Trzeba przyznać, że nasz kręgosłup nie ma z nami lekko. Według badań TNS *1 nieco ponad 50 procent Polaków (po 55 r.ż.) narzeka na bóle pleców i inne dolegliwości związane z układem ruchu. Dyskopatia – bo o niej mowa, to rodzaj popularnego schorzenia spowodowanego zwyrodnieniami dysków międzykręgowych, które znacząco utrudnia funkcjonowanie i obniża komfort życia. Lek. Anna Żelechowska, neurolog i specjalista rehabilitacji medycznej oraz fizjoterapeutka Karolina Hertman udzielają wskazówek, jak radzić sobie z tą przypadłością, która współcześnie urasta do rangi choroby cywilizacyjnej.

Dyskopatia z medycznego punktu widzenia

Pierwszy etap choroby zaczyna się od nadmiernego ucisku dysków. Powoduje to drażnienie nerwów rdzeniowych popularnie zwanych „korzonkami” od anatomicznej nazwy – korzenie rdzeniowe rdzenia kręgowego lub innych struktur kanału kręgowego.

Więcej…

Centrum Mobilne

Z implantem słuchowym do szkoły

implant słuchowy

Pierwsze implanty słuchowe pojawiły się w Polsce 25 lat temu. 10 lat później rozpoczął się unikalny na skalę światową program powszechnych badań przesiewowych słuchu. Od tego czasu każde dziecko rodzące się w Polsce jest badane, a w razie wykrycia nieprawidłowości – kierowane do specjalisty.

Wczesne wykrycie poważnej wady słuchu pozwala na szybkie rozpoczęcie leczenia: wszczepienie implantu i ćwiczenia rehabilitacyjne. Wczesna reakcja jest kluczowa dla rozwoju dziecka.

Więcej…

Wyjazd na urlop – 7 porad

wakacje 2017 1Ogarnięci urlopową gorączką często zapominamy o istotnych sprawach, których niedopilnowanie przed wyjazdem, może popsuć nam odpoczynek i przyprawić o stres. O czym warto pamiętać i co zrobić jeszcze przed podróżą?

Kilka dni przed wyjazdem na urlop zaczynamy odczuwać ekscytację, ale i nerwowość. Skupiamy się na spakowaniu niezbędnych rzeczy, ostatnich zakupach, planowaniu trasy dojazdu czy wycieczek.

Więcej…

Wspinaczka dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym

warsztaty dla chorych SMW kwietniu 2017 ruszył projekt zainicjowany z myślą o chorych na stwardnienie rozsiane (SM) – „SAMODZIELNI. Aktywnie”. Program, podczas którego pacjenci i ich bliscy wezmą udział w warsztatach wspinaczki terapeutycznej ma na celu pokazanie zupełnie innego oblicza rehabilitacji oraz uświadomienie, jak ważna jest ta forma terapii w przypadku osób z SM.

Stwardnienie rozsiane to nieuleczalna, przewlekła i nieprzewidywalna choroba ośrodkowego układu nerwowego o podłożu autoimmunologicznym, dotykająca głownie ludzi młodych.

Więcej…

Łokieć tenisisty - problem niekoniecznie sportowy

Lokiec tenisisty

„Łokieć tenisisty” wydaje się być typową dolegliwością sportowców. Jak wskazuje sama nazwa – w szczególności tenisistów. Po części oczywiście nią jest, bowiem uraz ten mocno daje się we znaki czołowym „rakietom” świata, jak i amatorom tej dyscypliny. Nazwy bywają jednak mylące i zaskoczeniem może być fakt, że „łokieć tenisisty” to problem, który może dotknąć każdego z nas (nie tylko osoby aktywne fizycznie).

Więcej…

Nowości

Popularne