CMB.PL

Wiosenny Jarmark Erotyczny

Joanna Keszka

 

Wiosenny Jarmark Erotyczny - nie wypieraj się życia erotycznego za obietnicę życia wiecznego.

Co może zrobić kobieta lub mężczyzna, którzy zakazom i nakazom wbrew mają ochotę na więcej: zmysłowości, intymności, zabawy i radości z seksu? Wszystkie i wszystkich swawolnych i niepokornych zapraszam na Wiosenny Jarmark Erotyczny w butiku LoveStore.Barbarella w Warszawie.

Jak wiadomo na wiosnę ptak i inny zwierz prędzej da się pożreć drapieżnikowi niż zrezygnuje z godowych obrzędów. Pod względem determinacji w sprawach chuci świat przyrody ogromnie mi imponuje. Wiem, że wiosna została wymyślona po to, żeby przypomnieć nam wszystkim, że życie to też jest seks - wbrew temu, co serwują nam z ambon, z gabinetów partyjnych, terapeutycznych i mediowych seksobojni osobnicy płci wszelakich.

Każdy pretekst, żeby mieć przyjemność z seksu uważam za wystarczająco dobry. Jednak w polskim kalendarzu erotycznym są daty i okoliczności przyrody wyjątkowe. Mam na myśli Wielką Polaków i Polek Majówkę, czyli najdłuższy weekend nowoczesnej Europy.

Dlatego zapraszam na Wiosenny Jarmark Erotyczny tuż przed Wielką Majówką:

KIEDY:
22 kwietnia (piątek) godz. 12.00 – 19.00
29 kwietnia (piątek) godz. 12.00 – 19.00

 GDZIE:
butik LoveStore.Barbarella, Warszawa, ul. Hoża 57 lok 1b

JARMARK POPROWADZI:
Joanna Keszka

CO PRZYGOTOWAŁAM:

  1. Gadżety erotyczne w modnych, wiosennych kolorach.
  2. Podpowiedzi gier i zabaw erotycznych dla par.
  3. Rozmówki polsko-erotyczne, czyli szybki kurs rozmawiania o seksie po polsku.
  4. Instrukcje „Jak rozpocząć zabawę z wibratorem” – solo i w duecie.
  5. Dobór kulek gejszy i wspólne ćwiczenia na macie mięśni Kegla.
  6. Od czego zacząć? Czyli odpowiedź na pytanie jak wprowadzać nowości w sypialni.
  7. Jak zaprzyjaźniać się ze swoją seksualnością – wszystko o okrywaniu tego, czego naprawdę, naprawdę możemy chcieć w łóżku.

Kobietom za wyparcie się swojej seksualności obiecuje się złote góry w postaci życia wiecznego

Sytuacja przedstawia się następująco: „Seks w Polsce jest be”. Szczególnie doszukiwanie się przyjemności przez kobiety to nie jest przyzwoity temat. Nawet nie jest ważny, bo przecież porządne kobiety w Polsce nie uprawiają seksu, a tymi nieporządnymi nie ma nawet sensu głowy sobie zawracać.

Weźmy na przykład magazyny dla kobiet. Prędzej dowiecie się, jak okaleczyć swoje ciało za pomocą operacji plastycznych, niż znajdziecie w nich coś na temat łechtaczki. Kobiety nie muszą znać swojego ciała, muszą za to wiedzieć, jak to ciało dopasować do cudzych wyobrażeń i oczekiwań.

„Nasze czytelniczki nie uprawiają seksu” – powiedział mi kiedyś z powagą redaktor luksusowego pisma dla kobiet. Wyglądał przy tym tak, jakby naprawdę w to wierzył. Porządne polskie kobiety, które kupują jego pismo, podejrzewałam o coś tak wulgarnego i niepoważnego jak seks. No i sama byłam taką podejrzaną moralnie niewyżyta kobietą, która lubi seks. Kolor paznokci to ważna sprawa. Ale przyjemność z seksu dla kobiet, a raczej jej brak, to niepotrzebne zawracanie głowy.

Do tego dochodzą filmy, gdzie kobiety uganiające się za seksem to lafiryndy, których na szczęście na końcu filmu, nie chce żaden porządny facet. Miłość przypada w udziale tylko tym bohaterkom, które wolą zjeść trawę niż doszukiwać się w seksie przyjemności dla siebie. W filmach ważne, żeby on był zadowolony. Wtedy ona też ma orgazm. Ze szczęścia.

Są jeszcze kościoły. Potężny głos w polskich rozmowach o seksie. Tutaj kobietom za wyparcie się swojej seksualności obiecuje się złote góry w postaci życia wiecznego. Nigdy nie potrafiłam zrozumieć, dlaczego brak orgazmów u kobiet łączy się z taką chwałą. Z kolei damska nieprzyzwoitość to już tylko wstyd za życia i ognie piekielne po śmierci. Od mężczyzn nie oczekuje się dziewictwa, skromności i cnoty. Byle by nie pił. No przynajmniej, byle by nie pił za dużo.

Pozostaje nam domowe zacisze. W blasku domowego ogniska Polka, która pozwoli sobie na erotyczne pomysły słyszy zazwyczaj jedno: jesteś dziwką. Ewentualnie nieco rozcieńczone: zachowujesz się jak dziwka. W związku z powyższym tak zwana rozsądna kobieta nie dzieli się z nikim informacjami o swoich seksualnych potrzebach. A już na pewno nie narazi się na ostrą krytykę swojego partnera. Musiałaby być głupia. A że jest mądra, to zaciska usta i skupia się na zaspokajaniu potrzeb kochanka. Seks to nie jest przyjemność, to jej waluta, którą wymienia na ślub, męża, dom, samochód, święty spokój albo chociażby chwilę spokoju. I często z tego powodu drży, kiedy widzi kobiety z jeszcze lepszą „walutą” w pobliżu jej męskiego obiektu pożądania: młodsze, zgrabniejsze, jeszcze bardziej gotowe zaspokajać męskie fantazje w łóżku. To wielki kłopot, kiedy traktuje się seks jako walutę. Można być niemal pewną, że na tym targowisku zawsze znajdzie się ktoś, kto nas przebije...

Mężczyznom w sferze seksualnej wolno więcej. Tylko że spora grupa polskich facetów jest zainteresowana seksem z kobietami. W związku z tym oni też mają problem. Bo jak mają razem z kobietami ten seks uprawiać, skoro ich partnerkom tak dużo nie wypada, nie przystoi, nie uchodzi i w efekcie – nie wychodzi? Przy czym muszę od razu zaznaczyć, że ten problem dotyczy tylko co wrażliwej części męskiej populacji. Buc i cham i tak weźmie, to „co mu się od życia należy”.

Zatem co może zrobić kobieta lub mężczyzna, którzy zakazom i nakazom wbrew, mają ochotę na więcej: zmysłowości, intymności, zabawy i radości z seksu? Wszystkie i wszystkich swawolnych i niepokornych zapraszam na Wiosenny Jarmark Erotyczny. Widzimy się 22 i 29 kwietnia, LoveStore.Barbarella, ul. Hoża 57 lok 1B, Warszawa.

Nie żałujmy sobie i innym. A radość z seksu niech będzie z nami wszystkimi!

Joanna Keszka
tel. 668.46.66.30
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Centrum Medyczne

Zbadaj swój zgryz podczas konsultacji ortodontycznych

Robert Bialach

Już w najbliższą środę 20 września w klinice Stankowscy & Białach Stomatologia w Poznaniu odbędą się bezpłatne konsultacje ortodontyczne dla pacjentów. Jeśli borykasz się z wadą zgryzu i zastanawiasz się nad aparatem, zapytaj lekarza o dostępne rozwiązania.

Masz nierówne zęby? Specjaliści podpowiedzą, co możesz z tym zrobić

Przodozgryz, tyłozgryz, zgryz otwarty, zgryz krzyżowy – dla większości z nas terminy te brzmią obco. I choć wielu pacjentów nie potrafi medycznie nazwać swojej wady zgryzu, to z takimi nieprawidłowościami zmaga się wielu Polaków. Niektóre wady są dziedziczne, inne mogą być skutkiem naszych złych nawyków. Jak ważny jest prawidłowy zgryz?  Jakie opcje leczenia zapewnia nowoczesna ortodoncja? O te oraz inne kwestie będzie można zapytać na zbliżających się konsultacjach dla pacjentów, które przeprowadzą stomatolodzy w jednej z poznańskich klinik stomatologicznych.

Więcej…

Badania rentgenowskie w stomatologii – co warto wiedzieć?

Monika Stachowicz

Badania RTG to podstawa diagnostyki w stomatologii. Pozwalają zajrzeć tam, gdzie ludzkie oko nie sięga, a co za tym idzie dobrać najskuteczniejszą terapię dla pacjenta. Jednak wciąż wielu z nas się ich obawia – czy są bezpieczne i czy zawsze są niezbędne?

Co badanie umożliwia?

Badanie rentgenowskie, inaczej rentgen czy prześwietlenie jest jedną z najczęściej wykorzystywanych technik diagnostycznych w medycynie. Dzięki niej stomatolodzy mogą bezboleśnie oraz stosunkowo nieinwazyjnie uzyskać szczegółowe obrazy m. in. naszych zębów oraz tkanek kostnych szczęki i żuchwy. To umożliwia precyzyjne określenie źródła problemu, zaplanowanie oraz przeprowadzenie leczenia. Podstawą działania RTG jest promieniowanie, co nie jest zupełnie neutralne dla naszego zdrowia, stąd obawa niektórych pacjentów. Czy jego dawka rzeczywiście stanowi realne zagrożenie dla zdrowia?

Więcej…

Dlaczego zęby się łamią?

Marcin KopecZłamałeś ząb? Są na to sposoby

Złamany lub pęknięty ząb to nie rzadkość, szczególnie podczas wakacji. Większa dawka sportu, z pozoru niewinny upadek, gryzienie kostek lodu czy zbyt twarde landrynki mogą skutkować wybrakowanym uśmiechem. Co możemy z tym zrobić?

Dlaczego zęby się łamią?

Złamanie lub pęknięcie zęba to częsta przypadłość, z którą pacjenci trafiają po powrocie z urlopu do gabinetów stomatologicznych. Do urazu może dojść szczególnie podczas sezonu letniego, kiedy do głowy przychodzą nam czasem ekstremalne pomysły. W celu odbudowy uzębienia  z powodzeniem stosuje się procedury protetyczne i estetyczne, zaś leczenie zależne jest od skali problemu.

Szkliwo, które pokrywa ząb jest najsilniejszą tkanką w ludzkim ciele, ale w dalszym ciągu może ono ulec uszkodzeniom. Zęby mogą być uszkodzone na wiele sposobów np. po upadku, podczas sportów kontaktowych, gry w piłkę, w poważnym wypadku samochodowym czy po uderzeniu.

Więcej…

Suchy zębodół. Co to takiego?

Waldemar StachowiczCzeka Cię usunięcie zęba? Czasem to jedyne rozwiązanie. Jednak pamiętaj, by po takim zabiegu  stosować się do zaleceń stomatologa, inaczej rośnie ryzyko powikłań. Jednym z najczęstszych i wyjątkowo bolesnych jest tzw. suchy zębodół. Co to takiego?

Rzadki, ale bolesny

Jednym z największych koszmarów u pacjenta po usunięciu zęba nie zawsze jest jego brak, ale również tzw. suchy zębodół.

- Suchy zębodół, inaczej poekstrakcyjne zapalenie kości zębodołu, to bolesne powikłanie gojenia się rany, które może wystąpić po ekstrakcji zęba. Po zabiegu tworzy się skrzep krwi, który stanowi naturalny opatrunek dla kości, tkanek i nerwów w okolicy poekstrakcyjnej. Do powstania suchego zębodołu może dojść, gdy po usunięciu zęba nie utworzy się skrzep lub nastąpi jego rozpad - mówi dr Waldemar Stachowicz, stomatolog z Centrum Leczenia i Profilaktyki Paradontozy Periodent w Warszawie.

Więcej…

Próchnica coraz większym problemem zdrowotnym w Polsce

Roman BorczykStan zębów ma wpływ na zdrowie całego organizmu. Jak pokazują badania, najbardziej powszechną bakteryjną chorobą infekcyjną jest próchnica, która nieleczona może spowodować zapalenie mięśnia sercowego, uszkodzenie nerek, trzustki czy również rozwój alergii i miażdżycy. Jak skutecznie i nowocześnie leczyć próchnicę - podpowiada lek. med. chir. stom. Roman Borczyk, ekspert z Kliniki Implantologii i Stomatologii Estetycznej.

Próchnica to choroba zakaźna, którą nęka ludzkość od początku dziejów. Jej gwałtowany, współczesny rozwój spowodowany jest najczęściej nieodpowiednią higieną jamy ustnej, spożywaniem dużej ilości cukrów i brakiem systematycznych kontroli u stomatologa. Za rozwój próchnicy odpowiedzialne są pałeczki kwasu mlekowego oraz paciorkowce. Bakterie bytujące w płytce nazębnej atakują tkanki tworzące zęby, co prowadzi do ubytków i postępującej szybko procesu chorobowego.

Więcej…

Centrum Medialne

Kiedy Twój kręgosłup woła o pomoc

Długie godziny patrzenia w ekran laptopa, tablet lub smartfon w jednej pozycji. Praca przy biurku, brak ruchu i niewłaściwe dbanie o odpoczynek. Jeśli dodamy do tego życie w stresie i nadprogramowe kilogramy to twój kręgosłup prędzej czy później zawoła o pomoc. Skutkiem tego może być dyskopatia, choroba cywilizacyjna XXI wieku. O tym, jak sobie z nią radzić i leczyć opowiada dr n. med. Tomasz Konaszczuk, specjalista ortopedii i traumatologii ze szpitala Żagiel Med w Lublinie.

Skąd się bierze ta dokuczliwa choroba?

Dyskopatia jest jednym z najczęściej występujących schorzeń kręgosłupa i pierwszym z etapów choroby zwyrodnieniowej.  Wyróżnia się dyskopatię lędźwiową, szyjną i piersiową. Zazwyczaj dotyka ludzi w wieku od 30 do 50 lat. Jaka jest tego przyczyna? Przede wszystkim współczesny tryb życia i pracy.

Przestaliśmy dbać o aktywność fizyczną, a co za tym idzie utrzymanie naszego kręgosłupa we właściwej kondycji. Aby pozostał sprężysty i elastyczny, powinniśmy dostarczać mu zdrowego wysiłku. Jeśli tak się nie dzieje, prowadzi to do patologii jaką jest dyskopatia. Kiedy przez dłuższy czas utrzymujemy kręgosłup w jednej pozycji, mięśnie, które przy nim pracują, zaczynają nas boleć. Wówczas zaczynają się dolegliwości.

Więcej…

Zespół bolesnego barku

Staw barkowy – najbardziej mobilny, ale też najbardziej narażony na kontuzje staw naszego ciała. Do urazów często dochodzi w wyniku przeciążeń, wad wrodzonych lub nabytych oraz innych zaburzeń (takich jak zwyrodnienia czy reumatoidalne zapalenie stawów). Schorzenia te mogą powodować bóle o różnym nasileniu, dyskomfort czy ograniczenia w wykonywaniu ruchów. Na czym polega to schorzenie oraz co zrobić, aby pomóc pacjentowi dojść do zadowalającej sprawności – tłumaczy lekarz Anna Żelechowska, neurolog i specjalista rehabilitacji medycznej.

Mięśnie sterujące stawem barkowym                       

Jedną z najczęstszych przyczyn uszkodzenia stawu barkowego jest uraz w obrębie stożka rotatorów. Jest to grupa ścięgien i mięśni, które okalają staw ramienno-łopatkowy.

Więcej…

Reumatoidalne zapalenie stawów

Nieprzestrzeganie zaleceń terapeutycznych jest problemem, który dotyczy wszystkich chorób przewlekłych, w tym reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS). 67% pacjentów cierpiących na RZS przyjmuje leki w sposób nieodpowiedni lub wcale ich nie stosuje. Aż 23% pacjentów przyznaje się do zmniejszenia dawek leków bez konsultacji z reumatologiem nie zdając sobie sprawy z konsekwencji zdrowotnych *1. Według ekspertów przyczyny takiego postępowania związane są z brakiem zaufania do lekarza oraz brakiem zrozumienia na linii lekarz-pacjent.

- Nieleczone lub leczone nieprawidłowo RZS prowadzi do niepełnosprawności ruchowej a nawet przedwczesnej śmierci. Rozmawiajmy ze sobą. Szczera rozmowa na temat waszych obaw i oczekiwań wobec terapii, wreszcie współpraca, to klucz do sukcesu terapeutycznego – apelują eksperci kampanii edukacyjnej „RZS Porozmawiajmy”.

RZS to najczęściej występująca przewlekła i nieuleczalna choroba zapalna stawów o podłożu autoimmunologicznym *2, w której system odpornościowy atakuje własne tkanki. W początkowym stadium procesem chorobowym objęte są najczęściej mniejsze stawy dłoni, palców, nadgarstków oraz stóp.

Więcej…

Komfort ciszy

Poziom hałasu w szkołach może być większy niż na trzypasmowej miejskiej arterii.  W biurach typu open space 50% pracowników narzeka na hałas. Nawet w domach nie zawsze możemy liczyć na komfort ciszy. Jaki ma to na nas wpływ? Ogromny!

W szkole głośniej niż w centrum miasta

Jak wynika z badań przeprowadzonych w 2012 roku przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach, poziom hałasu w szkołach podstawowych może sięgać nawet 89 dBA (zagrożeniem dla słuchu jest hałas przekraczający 75 dBA). Pomiary, realizowane w ramach akcji „Zdrowe dziecko – zdrowy dorosły – zdrowa rodzina”, przeprowadzono w salach lekcyjnych, gimnastycznych i na korytarzach. Oznacza to, że uczniowie przebywają w hałasie porównywalnym do bardzo ruchliwej ulicy. Konsekwencjami mogą być nie tylko uszkodzenia słuchu, ale także trudności z koncentracją, nauką, rozdrażnienie i przemęczenie.

Co słychać w pracy?

Podobna sytuacja ma miejsce w biurach, zwłaszcza w popularnych open space’ach, gdzie na wspólnej przestrzeni pracuje kilkadziesiąt osób.

Więcej…

Terapia rezonansem magnetycznym

Mało sportu, wielogodzinne siedzenie w nieodpowiedniej pozycji, nadwaga? Trzeba przyznać, że nasz kręgosłup nie ma z nami lekko. Według badań TNS *1 nieco ponad 50 procent Polaków (po 55 r.ż.) narzeka na bóle pleców i inne dolegliwości związane z układem ruchu. Dyskopatia – bo o niej mowa, to rodzaj popularnego schorzenia spowodowanego zwyrodnieniami dysków międzykręgowych, które znacząco utrudnia funkcjonowanie i obniża komfort życia. Lek. Anna Żelechowska, neurolog i specjalista rehabilitacji medycznej oraz fizjoterapeutka Karolina Hertman udzielają wskazówek, jak radzić sobie z tą przypadłością, która współcześnie urasta do rangi choroby cywilizacyjnej.

Dyskopatia z medycznego punktu widzenia

Pierwszy etap choroby zaczyna się od nadmiernego ucisku dysków. Powoduje to drażnienie nerwów rdzeniowych popularnie zwanych „korzonkami” od anatomicznej nazwy – korzenie rdzeniowe rdzenia kręgowego lub innych struktur kanału kręgowego.

Więcej…

Centrum Mobilne

Z implantem słuchowym do szkoły

implant słuchowy

Pierwsze implanty słuchowe pojawiły się w Polsce 25 lat temu. 10 lat później rozpoczął się unikalny na skalę światową program powszechnych badań przesiewowych słuchu. Od tego czasu każde dziecko rodzące się w Polsce jest badane, a w razie wykrycia nieprawidłowości – kierowane do specjalisty.

Wczesne wykrycie poważnej wady słuchu pozwala na szybkie rozpoczęcie leczenia: wszczepienie implantu i ćwiczenia rehabilitacyjne. Wczesna reakcja jest kluczowa dla rozwoju dziecka.

Więcej…

Wyjazd na urlop – 7 porad

wakacje 2017 1Ogarnięci urlopową gorączką często zapominamy o istotnych sprawach, których niedopilnowanie przed wyjazdem, może popsuć nam odpoczynek i przyprawić o stres. O czym warto pamiętać i co zrobić jeszcze przed podróżą?

Kilka dni przed wyjazdem na urlop zaczynamy odczuwać ekscytację, ale i nerwowość. Skupiamy się na spakowaniu niezbędnych rzeczy, ostatnich zakupach, planowaniu trasy dojazdu czy wycieczek.

Więcej…

Wspinaczka dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym

warsztaty dla chorych SMW kwietniu 2017 ruszył projekt zainicjowany z myślą o chorych na stwardnienie rozsiane (SM) – „SAMODZIELNI. Aktywnie”. Program, podczas którego pacjenci i ich bliscy wezmą udział w warsztatach wspinaczki terapeutycznej ma na celu pokazanie zupełnie innego oblicza rehabilitacji oraz uświadomienie, jak ważna jest ta forma terapii w przypadku osób z SM.

Stwardnienie rozsiane to nieuleczalna, przewlekła i nieprzewidywalna choroba ośrodkowego układu nerwowego o podłożu autoimmunologicznym, dotykająca głownie ludzi młodych.

Więcej…

Łokieć tenisisty - problem niekoniecznie sportowy

Lokiec tenisisty

„Łokieć tenisisty” wydaje się być typową dolegliwością sportowców. Jak wskazuje sama nazwa – w szczególności tenisistów. Po części oczywiście nią jest, bowiem uraz ten mocno daje się we znaki czołowym „rakietom” świata, jak i amatorom tej dyscypliny. Nazwy bywają jednak mylące i zaskoczeniem może być fakt, że „łokieć tenisisty” to problem, który może dotknąć każdego z nas (nie tylko osoby aktywne fizycznie).

Więcej…

Nowości

Popularne